Žygio programa 2018

Prašome visų norinčių dalyvauti piligriminiame žygyje perskaityti šią svarbią informaciją

Katalikų Tradicijos piligriminis žygis pėsčiomis
Pivašiūnai–Trakai
Rugpjūčio 10‒12 d.

Išvykimas

Rugpjūčio 10 d., penktadienį, 9.00 val.
Iš Šv. Kazimiero priorato, Birutės g. 1, Kaunas

ŽYGIO PROGRAMA

KETVIRTADIENIS, rugpjūčio 9 D.

1) Žygio dalyviai, kurie atvyks iš užsienio ar kitų miestų, turės galimybę rugpjūčio 9 ir 12 d. nakvoti Kauno priorate.

Norintys nakvoti priorate privalo:

  • pranešti kunigui priorui (tel. 8 695 01222, 8 37 345357, el. p. pezutti.3@gmail.com; prioratas@fsspx.lt) apie savo norą nakvoti priorate ir gauti tam jo leidimą;
  • savarankiškai atvykti į Kauno prioratą; (Galite lengvai pasiekti prioratą iš geležinkelio ar autobusų stoties troleibusais Nr. 1, 4, autobusais Nr. 3, 43, 46, mikroautobusais Nr. 52, 53; prioratas yra prie Panemunės troleibusų žiedo);
  • informuoti mus, kurią valandą atvyksite į prioratą;
  • kadangi bus daug svečių, jums gali tekti nakvoti ant grindų – būkite tam pasirengę. Prašome turėti savo turistinius kilimėlius ir patalynės reikmenis.
  •  

PENKTADIENIS, rugpjūčio 10 D. (24 km)

6.30 – Kėlimasis (per 1 valandą iki šv. Mišių reikia susipakuoti daiktus ir pakrauti juos į autobusiuko priekabą).

7.30 – Šventosios Mišios Šv. Pijaus X kunigų brolijos priorato koplyčioje ‒ piligriminio žygio pradžia.

8.15 – Pusryčiai.

9.00 – Išvykimas autobusu į Pivašiūnus.

10.30 – Atvykstame į Pivašiūnus (kas nori, gali į Pivašiūnus atvykti savo transportu).

10.45 – Maldos ir giesmės prie Pivašiūnų Dievo Motinos paveikslo.

11.15 – Piligrimai pradeda eiti žygio maršrutu.

13.15 – Pirmasis sustojimas. Pietūs

14.00 – Žygis tęsiamas.

16.00 – Antras sustojimas. Trumpas poilsis.

16.15 – Žygis tęsiamas.

18.15 – Atvykimas į nakvynės stovyklą prie Vilkokšnio ežero (statome savo palapines, miegosime lauke; dalis moterų turės galimybę nakvoti namelyje).

19.00 – Vakarienė. Pasisėdėjimas prie laužo.

22.45 – Vakaro malda.

23.00 ‒ Privalomas laikas miegoti.

 

ŠEŠTADIENIS, rugpjūčio 11 D. (24 km)

7.00 – Kėlimasis (per 45 minutes iki šv. Mišių reikia susipakuoti daiktus ir pakrauti juos į priekabą).

7.45 – Ryto malda ir Šventosios Mišios.

8.45 – Pusryčiai.

9.15 – Piligrimai pradeda eiti žygio maršrutu.

11.15 – Pirmasis sustojimas. Trumpas poilsis.

11.30 – Žygis tęsiamas.

13.30 – Antrasis sustojimas. Pietūs ir paskaita.

15.00 – Žygis tęsiamas.

17.30 – Atvykimas į nakvynės stovyklą Simanavičių sodyboje, prie Ungurio ežero (moterys miega kaimo sodyboje, vyrai – palapinėse).

18.30 – Vakarienė.

22.45 – Vakaro malda.

23.00 ‒ Privalomas laikas miegoti.

 

SEKMADIENIS, rugpjūčio 12 D. (22 km)

7.00 – Kėlimasis (per 45 minutes iki šv. Mišių reikia susipakuoti daiktus ir pakrauti juos į priekabą).

7.45 – Ryto malda ir sekmadienio iškilmingos Šventosios Mišios.

9.30 – Pusryčiai.

10.30 – Piligrimai pradeda eiti žygio maršrutu.

12.30 – Pirmasis sustojimas. Trumpas poilsis.

12.45 – Žygis tęsiamas.

15.15 – Antrasis sustojimas. Pietūs.

16.00 – Žygis tęsiamas.

17.30 – Atvykimas į Trakų bažnyčią (maldos).

18.00 – Oficiali piligriminio žygio pabaiga – išvykimas autobusu į Kauną (kauniečiams ir tiems, kurie nakvoja priorate).

Jeigu sekmadienio vakarą liekate nakvoti Kauno priorate, iš priorato reikėtų išvykti kitą dieną iki 12.00 val.

Tie, kas negali dalyvauti žygyje nuo pradžių, gali prisijungti prie žygio ir vėliau, sustojimo vietose.

Žygio programa gali nežymiai keistis. Apie pakeitimus pranešime iš anksto visiems dalyviams.

 

ŽYGIO ORGANIZATORIAI SUTEIKS

  • Nakvynės vietą Kauno priorate ketvirtadienį, rugpjūčio 9 d., ir sekmadienį, rugpjūčio 12 d.
  • Transportą (autobusą) nuvykti iš Kauno į Pivašiūnus penktadienį, rugpjūčio 10 d., iš Trakų į Kauną sekmadienį, rugpjūčio 12 d.
  • Vandens atsigerti ir nusiprausti.
  • Maistą piligriminio žygio metu.

Dalyvavimo žygyje kaina:

suaugusiems – 40 EUR, vaikams – 20 eur.

Į kainą įskaičiuota: maitinimas, transporto išlaidos, logistikos išlaidos, nakvynė kaimo sodybose. Jei į Pivašiūnus atvyksite ir iš Trakų grįšite savo transportu, kaina bus mažesnė.

Pinigus prašome iki žygio pradžios pervesti į Tėvo Damiano de Veusterio labdaros ir paramos fondo sąskaitą LT71 7290 0000 0170 0223 arba perduoti kunigui Shane‘ui Pezzuti.

 

SU SAVIMI TURĖTI:

Palapinę (jei neturite palapinės, būtinai mums praneškite!), turistinį kilimėlį, miegmaišį arba šiltą užklotą, patogią aprangą šiltam ir šaltam orui (priklausomai nuo prognozių), kepurę nuo saulės, apsaugą nuo lietaus, patogią ir patikimą avalynę (patartina dvi poras), tualetinio popieriaus, būtiniausius vaistus, pleistrus pūslėms, higienos reikmenis, šiek tiek negendančio maisto (užkandžiams), nedūžtantį indų komplektėlį (dubenėlį, lėkštę, puoduką, šaukštą, peilį, šakutę ir t. t.), gertuvę arba buteliuką vandens (pradžiai, vėliau galėsite įsipilti), rožančių, žibintuvėlį ir būtinai – GERĄ NUOTAIKĄ.

Nakvynė – palapinėse ir kaimo sodyboje. Piligrimai įsipareigoja paklusti kunigo ir žygio vedlių nurodymams dėl jiems paskirtos nakvynės vietos.

Maistas – piligrimų maitinimu (pusryčiams ­‒ kava, arbata, šalti užkandžiai; pietums ‒ šalti užkandžiai; vakarienei ‒ karštas patiekalas) pasirūpina piligriminio žygio rengėjai.

Bagažas – bagažą perveža piligriminio žygio rengėjai. Piligrimams rekomenduojama turėti atskirą mažą kuprinę susidėti būtiniausiems daiktams, kuriuos reikėtų neštis žygio metu (įskaitant plastikinį apsiaustą nuo lietaus, gertuvę, vaistinėlę ir t. t.).

 

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia suprasti piligriminio žygio dalyviams:

Kiekvienas piligriminis žygis yra vieša tradicinio katalikų tikėjimo išraiška, tai vieša bei asmeninė malda ir atgaila už savo nuodėmes.

 

2018 m. Piligriminio žygio intencijos:

Už katalikų Tradicijos ir katalikiškos kultūros atstatymą mūsų šalyse, meldžiant Šventosios Dvasios ir Marijos, visų malonių Tarpininkės, įkvėpimo bei pagalbos

Žygio dvasinis vadovas – Šv. Kazimiero priorato prioras kun. Shane Pezzuti FSSPX.

Žygio vedlys ‒ Kęstutis Choromanskis

 

Piligriminio žygio taisyklės

Piligriminis žygis yra tam tikros rekolekcijos einant. Be rekolekcijoms būdingų įprastų pamaldumo pratybų, piligriminiame žygyje puoselėjama askezė ir atgaila. Siekiant harmoningai sujungti šias pamaldumo pratybas ir pasiekti piligrimystės tikslus, yra nustatytos tam tikros taisyklės.

Laikytis taisyklių labai naudinga dėl daugelio priežasčių. Jų laikydamiesi gauname daug dvasinių gėrybių sau (pavyzdžiui, paklusdami žygio vadovams ugdome krikščionišką tobulumą), žmonėms, už kuriuos aukojame žygio sunkumus (pavyzdžiui, ko nors atsižadėdami) ir, galiausiai, kitiems piligrimams (rodydami gerą pavyzdį). Todėl tas, kas ištikimai laikosi taisyklių, yra tikrai geras apaštalas. Be to, laikydamiesi taisyklių labai padėsime žmonėms, dirbantiems piligriminės kelionės labui (kunigams, žygio vedliams, maldų vedėjams, stovyklos grupei). Šitaip jie galės daugiau dėmesio skirti dvasiniams dalykams – maldai ir apmąstymui.

Jei nesilaikome taisyklių, tai nereiškia, kad darome nuodėmę, tačiau tokiu atveju ne tik patys netenkame dvasinių gėrybių, bet ir atimame jas iš kitų.

Bendrosios nuostatos

Rytų Europos katalikų Tradicijos piligriminis žygis yra katalikų, savo noru esančių šv. Pijaus X kunigų brolijos ar vienuolijų, bendradarbiaujančių su Brolija, dvasinėje globoje, kelionė.

Išvykstame iš Šv. Kazimiero priorato Kaune po Šv. Mišių, žygio pėsčiomis pabaiga – Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia.

Piligrimai dalyvauja žygyje dvasiniais tikslais ir jo metu stengiasi išlaikyti susikaupimo ir atgailos dvasią.

Žygio vadovas yra kunigas, jo nurodymus vykdo kiti asmenys, dirbantys piligriminio žygio labui – žygio vedlys, maldų ir giesmių vedėjas, žygio eismo reguliuotojai, transporto ir stovyklos grupė, už atitinkamas veiklos sritis atsakingi žmonės ir kt.

Žygiui padeda ir kiti asmenys pagal savo galimybes ir žygio poreikius

Žygio dalyvių automobiliai gali vykti kartu su grupe, jeigu apie jų vykimą pranešama iš anksto ir žygio vadovas duoda tam leidimą.

Piligrimai įsipareigoja:

Dalyvauti piligriminiame žygyje: pamaldžiai dalyvaudami Šv. Mišiose, aktyviai įsijungdami į bendras maldas ir giesmes, klausydamiesi paskaitų, tylėdami šventosios tylos metu ir, žygio vadovams paprašius, noriai prisiimdami nedideles užduotis, pavyzdžiui: panėšėti kryžių, vėliavas ir kitus daiktus.

Laikytis taisyklių, klausyti dvasinių vadovų – kunigų, piligriminio žygio vedlių, transporto ir stovyklos grupės nurodymų.

Dėvėti tvarkingus, lytį atitinkančius rūbus ir laikytis krikščioniškojo kuklumo: drabužiai negali būti aptempti arba permatomi, marškiniai arba marškinėliai turi būti bent jau su trumpomis rankovėmis, o ne be rankovių (jei yra iškirptė – ji turėtų būti nedidelė), moterys neturėtų dėvėti kelnių, vyrų kelnių ilgis turi būti bent jau iki kelių, suknelių ar sijonų ilgis – žemiau kelių.

Laikytis Kelių eismo taisyklių nuostatų ir kitų teisės nuostatų.

Palaikyti švarą sustojimo ir nakvynės vietose (šiukšlės gali būti išmetamos tik tam skirtose vietose).

Laikytis gero elgesio taisyklų kitų piligrimų ir kelyje sutiktų žmonių atžvilgiu.

Einant nevalgyti.

Nerūkyti, o jei tai neįmanoma, rūkyti kuo rečiau, visada diskretiškai ir atokiau nuo piligrimų bei kitų asmenų.

Nepirkti, nesivežti ir nevartoti alkoholio, nebent juo vaišintų apgyvendinę šeimininkai, rodydami svetingumą ‒ tokiu atveju vartoti galima, bet saikingai. Piligrimas, sudaręs įspūdį, kad piktnaudžiavo alkoholiu, gali būti pašalintas iš piligriminės kelionės.

Nevartoti narkotikų ar jokių kitų medikamentų, kurių naudojimas galėtų būti nemoralus remiantis Katalikų Bažnyčios mokymu. Už šių dalykų vartojimą piligrimas gali būti pašalintas iš piligriminės kelionės.

Nenaudoti mobiliųjų telefonų einant piligriminio žygio rikiuotėje (tai galioja visiems, išskyrus piligriminio žygio vedlius); visiškai išjungti telefonus audros atveju.

Gerai matomoje vietoje nedėvėti jokių kokių nors draugijų ar organizacijų ženklų ar simbolių be aiškaus piligriminio žygio vadovo sutikimo.

Neplatinti jokių leidinių be aiškaus piligriminio žygio vadovo sutikimo.

Užsiregistravimas dalyvauti piligriminiame žygyje

Norintieji dalyvauti piligriminiame žygyje privalo užsiregistruoti vėliausiai iki rugpjūčio 5 d.

Piligrimas yra pilnametis asmuo, sumokėjęs dalyvio mokestį.

Nepilnamečiai gali dalyvauti piligriminiame žygyje tik prižiūrimi tėvų ar globėjų.

Registracija

El. paštu: prioratas@fsspx.lt, kestutisch@gmail.com

Telefonais: 8 37 345357 (Šv. Kazimiero prioratas), 8 695 01222 (žygio vadovas kun. Shane Pezzutti), 8 614 03208 (žygio vedlys Kęstutis).

Telefonas iškilus problemoms žygio metu – 8 614 03208 (Kęstutis).

AMDG