DICI, 2016 m. gegužės 6 d.
2016 m. balandžio 17d. Legnicos (Vakarų Lenkija) vyskupas patvirtino kraujuojančios Ostijos, turinčios „eucharistinio stebuklo pažymių“, garbinimą.
2013 metais per Kalėdas konsekruota Ostija nukrito ant grindų. Pakelta nuo žemės, ji buvo įdėta į indą su vandeniu, kad ištirptų. Ostija ne tik netirpo, bet ant jos atsirado raudonų dėmių. Tuometinis vietos vyskupas Stefanas Cichy sudarė komisiją šiam reiškiniui stebėti. 2014 m. vasario mėn. Ostijos dalelė buvo padėta ant korporalo ir išsiųsta į Nacionalinės Teismo Medicinos laboratoriją ištirti.
Kaip parodė histopatologinis tyrimas, ostijos dalelę sudaro skersaruožio raumens audinys, „labai panašus į širdies raumens (miokardo) audinį, kuriame yra pakitimų, dažnai atsirandančių agonijos metu“. DNR analizė patvirtino, kad tai žmogaus miokardo dalelė.
Naujasis Legnicos vyskupas Zbigniewas Kiernikowskis pristatė šį faktą Tikėjimo doktrinos kongregacijai 2016 m. sausio mėn. Po kelių savaičių kongregacija pripažino stebuklą. 2016 m. balandžio mėnesį, remdamasis Romos rekomendacijomis, Lenkijos vyskupas paprašė, kad būtų paruošta tinkama vieta šios relikvijos garbinimui. „Tikiuosi, kad tai pagilins pamaldumą Eucharistijai ir turės didelį poveikį tiems, kurie ateis pagarbinti relikvijos“, – rašė vyskupas savo balandžio 10 d. pareiškime, kurio ištraukos buvo cituotos balandžio 19 d. dienraštyje „La Croix“.
Prancūzijos dienraštis taip pat pabrėžė, jog „tai, kad stebuklas įvyko Legnicoje, nėra atsitiktinumas“. Šis miestas buvo istorinio mūšio prieš mongolus 1241 m. vieta, mūšio, kuris, nepaisant Lenkijos pralaimėjimo, sustabdė okupantų niokojimą regione. Dvidešimtame amžiuje sovietai ten įsteigė svarbią Raudonosios Armijos įgulą, sudarytą vien iš Centrinės Azijos kareivių... Faktas, kad stebuklas įvyko būtent toje neogotikinėje bažnyčioje, irgi nėra atsitiktinis. Pastatyta kaip protestantų šventykla XX amžiaus pradžioje, ji komunistų buvo paversta arklide. Vėliau atstatyta, bet niekam nepriklausė iki 1972 m, kai tapo katalikų parapijine bažnyčia. Nuo 2002 m. ji yra vyskupijos šventovė, pašvęsta šv. Hiacintui, pirmajam Lenkijos dominikonui. Kaip pabrėžia „La Croix“: „Tai, be abejo, vienintelis atvejis Lenkijoje per pastaruosius penkiasdešimt metų, kai buvusi protestantų šventykla paversta katalikų bažnyčia.“