Dar vienas keturių kardinolų laiškas popiežiui. Šis taip pat nesulaukė atsakymo

Praėjus septyniems mėnesiems po dubia (lot. abejonių) pareiškimo, šio pavasario viduryje popiežius Pranciškus gavo dar vieną laišką nuo tų pačių keturių kardinolų, pasirašytą Carlo Caffarra‘os kitų trijų kardinolų – Walterio Brandmüllerio, Raymondo L. Burke‘o ir Joachimo Meisnerio – vardu.

Charizmatinis judėjimas – ar tai katalikiška?

Birželio 3 d. popiežius Pranciškus, su katalikų charizmininkais švęsdamas judėjimo auksinį jubiliejų, pasakė: „Katalikiškojo charizminio atsinaujinimo judėjimas yra Šventosios Dvasios malonės srovė.“ Lietuvoje dauguma kunigų ir vyskupų taip pat pritaria charizminiam judėjimui ir populiarina jį savo bažnyčiose, galbūt matydami jame vienintelę nykstančios Bažnyčios išsigelbėjimo priemonę.
Tačiau ar iš tiesų šis judėjimas yra toks teigiamas?

„Dvasinio neraštingumo“ problema

Šiame straipsnyje vienas iš žymiausių katalikų intelektualų aptaria vieną opią nūdienos Bažnyčios problemą, apie kurią dažnas nebesusimąsto – užmiršta ar prarasta ne tik dar ne taip seniai liturgijoje visuotinai naudota lotynų kalba, bet ištisas simbolių ir esminių dvasinių tiesų pasaulis, be kurio katalikų tapatybė menksta tapdama savo pačios karikatūra ar galiausiai išnyksta.